Obsah

Obec Hýsly

Obec Hýsly se čtyřmi sty obyvateli je obcí Slovácka, tedy kraje vína, krojů a tradic. Obec patří k velmi starému osídlení. První písemná zmínka je v listině biskupa Jindřicha Zdíka z roku 1131. Nejstarší část obce tvoří protáhlá náves, k níž dole přiléhají domky u potoka Moštěnky a nahoře se náves kříží ve tvaru písmene T. Nad obcí pak nalezneme malebné vinné sklepy, tzv. „búdy“. Součástí obce je Dolní Moštěnice se svým zámkem z roku 1720. Mezi významné odkazy našich předků patří socha sv. Jana Nepomuckého z roku 1706 jako památka na velkou povodeň a kaple sv. Prokopa postavená roku 1936, jež nahradila původní zvonici ze dřeva. V bývalé škole z roku 1902 se dnes nachází obecní úřad a pohostinství s venkovním areálem. Přímo naproti se nachází pomník padlých z roku 1923. 

Vítán je u nás každý, kdo s dobrými úmysly přichází!

Aktuality

04.01.2021

Leták

Tříkrálová sbírka 2021

Vážení občané, ve dnech 4.1. – 25.1.2021 proběhne v naší obci Tříkrálová sbírka. Charita České republiky z důvodu bezpečnosti a ochrany zdraví se rozhodla uspořádat tuto sbírku bezkontaktně. Koledníci tento rok chodit nebudou. Kromě v letáčku popsaných možností příspěvků formou DMS či zaslaní na účet můžete přispět i osobně do pokladničky, která v tomto období bude umístěna v obchodě v Hýslích. Chartia Vám předem děkuje za Vaši podporu a štědrost!

Detail

18.12.2020

Ekor

ZVÝŠENÍ CENY ODPADŮ NA 500,- KČ od roku 2021

Vážení občané, od nového roku 2021 dochází ke zvýšení ceny svozu odpadů na 500,- Kč na občana z důvodu zvýšení základního poplatku svozu odpadů společností EKOR, s.r.o. Tato společnost více jak 15 let tento poplatek nenavyšovala. Děkujeme za pochopení!

Detail

09.12.2020

PODĚKOVÁNÍ SPOLKU HÝSELÁCI

PODĚKOVÁNÍ SPOLKU HÝSELÁCI

Velké poděkování patří členům spolku Hýseláci, kteří vytvořili dvě krásná místa odpočinku v naší obci s nádherným výhledem. Jedná se o rozhraní katastrů Hýsly-Ježov-Skalka a Hýsly-Moravany-Kostelec. Přejeme, ať zasazený dub roste po staletí a nová bytelná lavička je zdrojem odpočinku a rozjímání.

Detail

25.11.2020

PARK OTEVŘEN

PARK OTEVŘEN

Oznamujeme občanům, že rekonstrukce parku byla dokončena. Park je otevřen. Omezení jsou pouze na vstup na travnaté plochy z důvodu osevu trávníku. Děkujeme za pochopení.

Detail

09.10.2020

ÚŘEDNÍ HODINY V DOBĚ NOUZOVÉHO STAVU

ÚŘEDNÍ HODINY V DOBĚ NOUZOVÉHO STAVU

Na základě vydaných krizových opatření dochází ke změně úředních hodin v době nozového stavu. Děkujeme za pochopení.

Detail